Od recepcjonistki do multimilionerki!

Od recepcjonistki do multimilionerki!

Dla cierpliwych inwestorów

 

Pani Tong Wenhong, dołączyła do Alibaba 18 lat temu, jako recepcjonistka. Kiedy Jack Ma dzielił akcje spółki, dał Tong Wenhong 0,2% akcji, mówiąc, że będą warte 100 milionów, kiedy Alibaba wejdzie na giełdę w przyszłości. Poprosił ją, aby po prostu pozostała w firmie, nie zmieniała pracy, a zarobi 100 milionów, gdy Alibaba przeprowadzi IPO na giełdzie.

Tong miała 30 lat, kiedy dołączyła do chińskiego centrum e-commerce w 2000 roku, czekała latami, ale Alibaba nie pojawiała się na giełdzie. Zapytała Jacka, w 2004 roku kiedy Alibaba wejdzie na giełdę, a Jack powiedział że wkrótce. Zapytała ponownie w 2006 roku i Jack powiedział również że wkrótce…

Kiedy Alibaba w końcu weszła na giełdę w Nowym Jorku we wrześniu 2014 roku, wartość firmy sięgnęła 170 miliardów dolarów, za ponad 2,5 miliarda akcji Alibaby, czyli $ 68 za 1 akcje. Tong, dawniej starsza recepcjonistka, obecnie wiceprezydent Alibaba, została milionerką – od recepcjonistki do pani wiceprezydent z pakietem udziałów 5 000 000 akcji, wartym 340 milionów dolarow. Cena IPO Alibaby wyniosła 68 dolarów. Biorąc pod uwagę, że w ofercie pierwotnej sprzedano 320 milionów akcji Alibaby, przynosząc portalowi aukcyjnemu kapitał w wysokości 21,8 mld dol. Cała spółka warta jest dziś na koniec 2018 roku ok. 350 mld dolarów – mniej więcej tyle co amerykański Facebook.

 

Czy możesz pozostać w firmie przez 14 lat?

 

Gdy założyciel wciąż walczy niestrudzenie o to, aby firma jak najlepiej prosperowała? Kim jesteś, by narzekać jako poplecznik firmy? Mówili, że aby odnieść sukces, musisz zejść na ziemię, nigdy nie być łasym na szybki zysk i korzyści.

Lojalność nie jest szara. Jest czarno biała. Jesteś całkowicie lojalny lub w ogóle nie jesteś lojalny. Ludzie powinni to zrozumieć. Nie możesz być lojalny tylko wtedy, gdy czerpiesz tylko z tego korzyści.

Niestety, mało jest ludzi, którzy są w stanie czekać latami na bogactwo, tylko latają codziennie jak opętani za drobniakami. Nasza mentalność i nasz kapitalizm jest jeszcze bardzo, bardzo prymitywny. Polak chce dużo zarobić, szybko, bez wkładu własnego i najlepiej bez sprzedawania. To juz przed wojna Polacy byli bardziej przedsiębiorczy i z większa smykałka do interesu. Ileż było świetnych rodzinnych firm z tradycjami…

Ta historia jest pięknym przykładem, ze wiara w to, w co się inwestuje i spotkanie odpowiedniego człowieka, w odpowiednim czasie, to polowa sukcesu. A potem cierpliwość cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

 

My też możemy być „sekretarkami”

 

Jestem przekonany, iż w naszym przypadku, my też możemy być takimi sekretarkami ze Sky Way Capital, a Anatoliy Yunitskiy, Jackiem Ma i to szybciej niż w kilkanaście lat.

Kapitalizacja Firmy SKY WAY rozpoczęła się w roku 2014, od rozpoczęcia prac projektowych, technicznych, testowych oraz budowy tras transportu strunowego XXI wieku, na bylym poligonie czołgowym w Eco Techno Parku na Białorusi, które jest centrum praktycznej realizacji i certyfikacji transportu strunowego.

Projekt w dalszym ciągu jest na etapie start-upu, a obecnie na 13 z 15 etapów rozwoju i prace się już przeniosły do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie od kwietnia 2018 roku jest realizowany pierwszy projekt lokalny, a kilkadziesiąt już się przygotowuje do realizacji.

Kapitalizacja SKY WAY w fazie start-upu, przed planowanym w przyszłości IPO, obecnie wynosi 8 mld dolarów, co daje 2 centy za udział i rośnie w tempie ponad 100% rocznie. A dla drobnych ciułaczy jest jeszcze wolna pula do objęcia tych udziałów.

Dla porównania firma Microsoft w marcu, roku 1986 przy swoim debiucie na giełdzie nowojorskiej osiągnęła cenę 9 centów za akcje, a dzisiaj, na koniec roku 2018, cena osiągnęła $ 102, co daje, 106647 % zysku.

Piękną emerytura po 32 latach inwestycji, a do tego każdego roku dywidendy od zysku z tytułu posiadania akcji, które można przekazać swoim potomnym.

Na tym historycznym wykresie zobacz jak rosła wartość akcji Microsoft od początku: Link do wykresu

A tu zobacz jak rozwija sie aktualnie projekt Sky Way, przed wejsciem za 3 lata na IPO https://skyway.capital/?partner_id=120561

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *