Hologram w telefonie. Czy to możliwe?

Hologram w telefonie. Czy to możliwe?

Sektor telefonów komórkowych rozwija się bardzo dynamicznie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie wierzył w to, że będzie mógł stać po środku lasu z pewnym małym pudełeczkiem i rozmawiać z kimś w innym kraju. Wiele starszych osób dalej nie rozumie na jakiej zasadzie działają telefony komórkowe i jak szybki jest ich rozwój. Młode osoby, które uwielbiają nową technologię są zafascynowani zmianami, które dokonują się na tym rynku. Jedną z nich jest wprowadzenie hologramu, który będzie wyświetlany, dzięki aparatowi w telefonie.

 

Holografia

 

Jest to dział optyki, który zajmuje się odtwarzaniem obrazów przestrzennych. Dzieje się to wszystko za pomocą światła, więc jest to bardzo ściśle związane z odpowiednim zastosowaniem soczewek w aparatach smartfonów. Można śmiało powiedzieć, że będzie to nowy etap rozwoju tych małych pudełeczek, które co jakiś czas zaskakują rynek.

 

 

Hologram w telefonie. Czy to możliwe?

 

Wiele osób dalej nie wierzy w to, że takie zaawansowane technologię mogą zostać wykorzystane w telefonach. Obrazy, które można było wcześniej oglądać w filmach mają stać się częścią świata? Na razie żadna firma nie pokusiła się jeszcze o wprowadzenie takiego rozwiązania, jednak Samsung pracuje nad udoskonaleniem swoich modeli, które będą wykorzystywały technologię do robienia hologramów.

 

Kiedy mają się pojawić na rynku pierwsze egzemplarze?

 

Patent został złożony w listopadzie 2018 roku, więc prace nie trwają długo. Jest to bardzo skomplikowany proces, ponieważ trzeba poświęcić na niego dużo czasu, a także pieniędzy. To kiedy pojawi się na rynku pierwszy egzemplarz telefonu z opcją hologramu będzie wiadomo na pewno sporo czasu przed premierą, ponieważ coś nowego zawsze wywołuje dużo szumu. Warto śledzić tę firmę żeby być na bieżąco z nowymi rozwiązaniami w sektorze telefonów komórkowych.

 

Zastosowanie hologramu

 

Mimo, że mają wejść na rynek, to wiele osób nie wie po co konkretnie. Na pewno, gdy tylko się pojawią to ludzie wymyślą do czego można je zastosować. Wiele mówi się o zastosowaniu tej technologii do specjalistycznych zastosowań w różnych dziedzinach. Na pewno początkowo modele będą miały dość wysoką cenę, więc na ich zakup będą się decydowały osoby, które mają swoją firmę lub będą wiedziały jak wykorzystać potencjał tego telefonu.

 

Hologramy już obecne

 

Wiele marek telefonów wprowadza obrazy 3D, które mają imitować hologram. Jednak zasada działania nie jest tak oczywista, jakby się to mogło wydawać. Działają one na zasadzie rozpraszania światła z telefonu przez co prawe i lewe oko widzi trochę inny obraz, jednak w połączeniu tworzy się hologram. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które nakłania inne marki to podążania w tym kierunku, żeby nie zostać w tyle.

 

Podsumowując, hologramy w telefonie są jak najbardziej możliwe, jednak potrzeba czasu, aż wejdą one na rynek. Jest to zaawansowana technologia, która sprawdzi się głównie w specjalistycznych rozwiązaniach. Mimo to, ludzie sami wymyślą swoje pomysły na zastosowanie hologramów, więc należy czekać na to co pokaże pierwszy smartfon z nową technologią.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *