Cordyceps sinensis – lecznicze bogactwo lasu

Cordyceps sinensis – lecznicze bogactwo lasu

Cordyceps sinensis – grzyb pochodzący z Tybetu. Przejawia liczne właściwości wspierające kondycję oraz odporność fizyczną. Ze względu na wpłw na poszerzanie naczyń krwionośnych oraz skuteczniejsze dostarczenie tlenu i elementów wzmacniających jest doceniany przez wielu sportsmenów wytrzymałościowych. Po wysiłkowo tymczasem pobudza mechanizmy wzmacniające tkanki mięśniowej oraz nerwowej. W medycynie znany jest z właściwości antynowotworowych, usprawniających pracę wątroby oraz poprawiający gospodarkę insulinową. Porcjowanie: 1-2g na dzień

 

Efektywność cordycepsu w konfrontacji z nowotworami

 

Lista plusów wynikających ze stosowania ekstraktu z grzyba cordyceps dokładnie wskazuje, jak dużo można uzyskać jedynie dzięki prezentom natury. Należałoby przyjrzeć się bliżej przeciwnowotworowemu oddziaływaniu cordycepsu. Jego efektywność wykazały pierwsze eksperymentalne doświadczenia. Można przypuszczać, iż w krótkim okresie cordyceps będzie alternatywną metodą walki z nowotworami. Jednak już teraz wiadomo, iż glukany oraz wielocukry zamknięte w cordycepsie mają zdolność zabijania poniektórych typów komórek nowotworowych. Wnioski wynikające z tychże obserwacji należy przyjąć za przełom w doświadczeniach na temat leczenia dolegliwości nowotworowych. Badacze mają obecnie na koncie pierwsze próby podawania cordycepsu osobom przyjmującym chemioterapię. Oraz tu efekty są dosyć proste: przeciętnie rzecz ujmując, chemioterapia stosowana wraz z cordcycepsem wykazała się zdecydowanie efektywniejsza, aniżeli ta stosowana bez wspierającego oddziaływania tybetańskiego grzyba. Zauważono też mniej efektów ubocznych stosowania chemioterapii u tychże chorych, jakim jednocześnie serwowano cordyceps.

 

Zastosowanie

 

Nie podlega obiekcji, iż grzyb należący do rodziny Cordycipitaceae ma wykorzystanie w medycynie niekonwencjonalnej, jaka jeszcze chętniej jest stosowana. Jego główną korzyścią jest fakt, iż ma on zdolność do regulacji działania układu immunologicznego. Dzięki podwyższeniu produkcji i aktywności leukocytów podnosi osłabioną wytrzymałość. Poza tym działa przeciwbakteryjnie – zwłaszcza na paciorkowce, pneumokoki, i chociażby na gronkowce złociste. Następnym dodatkowym plusem owego grzyba jest uważane przez poniektórych badaczy oddziaływanie antynowotworowe. W opublikowanych w 2010 roku badaniach udowodniono, że może on wspierać zatrzymanie rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych – ich wzrost i podział. Dodatkowo pacjentom, jacy systematycznie stosowali owego grzyba (jako wsparcie w kuracji) poprawił się stan zdrowia, guzy się zmniejszyły, i ilość leukocytów utrzymała się w normie. Cordyceps to właściwy środek dla osób, jakie chciałyby zacząć kurację profilaktyczną, lub wesprzeć zmagania w walce z cukrzycą. Powodem jego jest fakt, iż grzyb tenże poprawia poziom glukozy we krwi. Zaleca się go prawie wszystkim cukrzykom. Doświadczenia naukowe wskazują, że produkt tenże może być wykorzystywany przez osoby, jakie borykają się z astmą, i też długotrwałym zapaleniem oskrzeli – wspiera on zatrzymywanie wydzielania się śluzu i wspomaga zwiększenie absorpcji tlenu w oskrzelach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *