Transport przyszłości – czym jest Unwind?

Transport przyszłości – czym jest Unwind?

Rozwijająca się technologia dociera także do konstruktorów środków komunikacji. Zauważają oni bowiem problem pojawiający się na ulicach dużych miast- z uwagi na szybko rozrastające się granice metropolii na niektórych obszarach bardzo ciężko jest zadbać o odpowiednią infrastrukturę transportową. Chcąc zmniejszyć ten problem i zachęcić ludzi do przesiadania się z prywatnych samochodów do środków komunikacji publicznej projektanci opracowali pojazd, który już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wielbicieli nowinek technologicznych. Mowa o podniebnym tramwaju, który już wkrótce ma zrewolucjonizować rynek.

 

Unwind, czyli transport przyszłości

 

Koncepcję środka transportu, jakim jest Unwind najlepiej opisuje sposób jego poruszania się. Jest to nowoczesny pojazd pasażerski, podwieszany na podniebnym systemie szynowo- strunowym, który jest w stanie poruszać się automatycznie. Dzięki swojej funkcjonalności oraz pojemnej budowie Unwind jest w stanie przewieźć jednocześnie dwie osoby, co w połączeniu z prędkością poruszania się nawet do 150 km/h daje liczbę 7200 przewiezionych pasażerów na godzinę w obu kierunkach. Koncepcja Unwind zakłada, że może być on wykorzystywany na rzadziej zaludnionych obszarach, gdzie infrastruktura jest słabo rozwinięta. W obecnej fazie projektu Unwind jest w stanie poruszać się po nawierzchni szynowo- strunowej skonstruowanej na bazie okręgu lub wahadła. Nowoczesny wygląd kapsuł pasażerskich oraz wysokie bezpieczeństwo przewożonych osób już wkrótce mogą stać się powszechne.

 

Zalety wykorzystywania Unwind

 

Coraz szersze grono wielbicieli technologii przewozów podniebnych nie bierze się znikąd. Unwind prezentuje bowiem całe grono zalet, do których zaliczyć można między innymi:

  • niskie zużycie energii lub paliwa w czasie transportu,
  • szybka prędkość poruszania się – nawet do 150 km/h,
  • niezawodność podczas pracy, dzięki nowoczesnym systemom napędowym,
  • niskie koszty eksploatacji i wysoka wydajność w czasie pracy,
  • mała kapitałochłonność w czasie tworzenia nawierzchni torowej.

Dzięki swojej wszechstronności i dużej swobodzie w wyborze poszczególnych wersji pojazdów Unwind może być wykorzystywany zarówno do publicznego transportu osób, prywatnych przejazdów biznesowych, a nawet przewożenia ładunków mieszczących się w dopuszczalnej masie transportu. Prostota konstrukcji pozwala na montaż sieci przewozów podniebnych także w miejscach cechujących się trudnymi warunkami klimatycznymi, gdzie budowa tradycyjnej infrastruktury okazuje się nierentowna.

Bagatelizowanie problemów z poruszaniem się po dużym mieście może w szybkim tempie doprowadzić do całkowitego paraliżu ruchu drogowego. Unwind jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych tramwajów i autobusów, ponieważ jego podniebna konstrukcja pozwala na transportowanie pasażerów bez udziału dróg i torowisk położonych na ziemi. Daje to szczególne możliwości rozwoju infrastruktury w miejscach słabo zaludnionych, z myślą o których  powstała koncepcja Unwind. Jego ekonomiczna budowa, a zarazem duża wydajność już wkrótce mogą okazać się powszechnym rozwiązaniem w metropoliach i miasteczkach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *