Sposoby na motywację

Sposoby na motywację

Niestety w dzisiejszych czasach, zdecydowana większość ludzi jest po prostu leniwa i po prostu nie mają oni, ani siły, ani ochoty na to, żeby zmotywować się do działania, doskonalić swoje umiejętności, poszerzać wiedzę i co za tym idzie, także rozwijać się, a przecież rozwój jest w życiu każdego człowieka naprawdę bardzo ważny i powinniśmy robić wszystko, żeby po prostu nie stać w miejscu. Jednakże, jak tak naprawdę, efektywnie zmotywować się do działania i mieć siłę na to, żeby coś zdziałać w swoim życiu?

 

5 sposobów na motywację

 

1. Ustal cele krótko oraz długoterminowe

Cele trzeba dzielić na drobniejsze (owe, jakie zaraz wykonasz), i większe (owe, jakie przyjdą po kilkunastu miesiącach bądź paru latach). Najlepiej rozpisać to wszystko na kartce. Mając świadomość własnych celów, dostarczasz sobie paliwa do działań. Kiedy wiesz, iż za pewien czas zrobisz część własnych zamierzeń, jesteś systematycznie motywowany w relatywnie niewielkich odstępach czasowych.

 

2. Wizualizuj zdobyty cel

Odnajdź pięć minut na wizualizację rezultatu własnej pracy. Jakieś zadanie masz ustalone, pomyśl jak to będzie, kiedy już to osiągniesz. Jak będziesz wyglądać? Jak się będziesz czuć? Niech to będą korzystne wizerunki. Zobacz rezultat Twojej pracy w jak najdoskonalszym świetle, poczuj bezmiar wiedzy, jaką otrzymałeś. Pomyśl, co teraz, kiedy już masz to z głowy, będziesz robić. Poczuj całym sobą radość pochodzącą z precyzyjnie przeprowadzonego zadania. Ciesz się z tego, co sobie przedstawiasz. Postaraj się, żeby zrobiony obraz był możny w detale. Rób to ćwiczenie chociaż raz dziennie, poprzez parę chwili. Jest to jedno spośród skuteczniejszych narzędzi do uzyskania naturalnej motywacji.

 

3. Uwierz, iż jesteś w stanie zrobić wszystko co sobie założysz

Przy właściwym podejściu oraz wytrwałości możesz zrobić wszystko, co pragniesz oraz wygrać w życiu. Przestań zatem myśleć, iż nie możesz czegoś osiągnąć oraz nie oczekuj, iż wszystko stanie się natychmiastowo. Uwierz we własne cele oraz każdego dnia podejmuj niezmiennie działania, jakie przybliżają Cię w ich kierunku, i w końcu zrealizujesz własne pragnienia. To jedynie sprawa wytrwałości oraz czasu.

 

4. Idź krok po kroku

Drobny krok naprzód sam w sobie nie jest czymś wyjątkowym, lecz odpowiednio dużo kroków może spowodować, iż zajdziesz niezwykle daleko. Pragnienie szybkiego sukcesu, bez opracowania planu oraz przeanalizowania strategii jest dla szaleńców.

 

5. Bądź korzystnie nakręcony

Zwracaj uwagę na własne myśli oraz zadbaj o to, aby jak najczęściej myśleć pozytywnie o zadaniu, jakie Cię czeka. Gdy przyłapiesz się na niekorzystnym myśleniu, zamień je obowiązkowo na pozytywne. Wykreśl ze swojego słownika „nie uda mi się”, „to dla mnie zbyt ciężkie”, „nie dam rady”. Coś sobie mówisz, zawsze masz rację. Myśląc niekorzystnie programujesz we własnym mózgu przegraną, i to przekłada się na Twoje działania, jakie w efekcie do porażki Cię doprowadzają. To jest jak samospełniająca się wróżba. Nastawiając własny mózg na sukces, pobudzasz go do działania, do tworzenia innowacyjnych wyjść, jakie ułatwiają Ci realizację Twojego celu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *